Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(/includes/fbwpml.php) is not within the allowed path(s): (/home/raganugab/domains/urbanshaman.pl:/tmp:/var/tmp:/home/raganugab/.tmp:/home/raganugab/.php:/usr/local/php:/opt/alt:/etc/pki) in /home/raganugab/domains/urbanshaman.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-for-woocommerce/includes/Integrations/Integrations.php on line 61

Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(/includes/Integrations/Bookings.php) is not within the allowed path(s): (/home/raganugab/domains/urbanshaman.pl:/tmp:/var/tmp:/home/raganugab/.tmp:/home/raganugab/.php:/usr/local/php:/opt/alt:/etc/pki) in /home/raganugab/domains/urbanshaman.pl/public_html/wp-content/plugins/facebook-for-woocommerce/includes/Integrations/Integrations.php on line 61

Warning: is_file(): open_basedir restriction in effect. File(/src/Modules/Licenser.php) is not within the allowed path(s): (/home/raganugab/domains/urbanshaman.pl:/tmp:/var/tmp:/home/raganugab/.tmp:/home/raganugab/.php:/usr/local/php:/opt/alt:/etc/pki) in /home/raganugab/domains/urbanshaman.pl/public_html/wp-content/themes/hestia/vendor/codeinwp/themeisle-sdk/load.php on line 27
Jak odkryć nasze wewnętrzne wrodzone predyspozycje? - UrbanShaman

Jak odkryć nasze wewnętrzne wrodzone predyspozycje?

Opublikowane przez admin w dniu

horoskop urodzeniowy

Od kilku tygodni nie publikowałem nic na blogu , bo intensywnie pracuję nad drugą częścią z serii „Czego i jak uczyć by było to dla nas przyjemne i korzystne” Obecnie napisałem już ponad 40 stron, nie wim jeszcze na ilu stronach zakończę, bo ciężko to oszacować w tym momencie. Myślę jednak żę druga część tak samo jak pierwsza również będzie miała minimum 70 stron.

W pierwszym e-booku z tej serii, zatytułowanym roboczo „Co ci w sercu gra. Poznaj typ swojego charakteru” zająłem się opisaniem tego jak wielki wpływ na nasze życie wywiera umysł. Jest tak ważny, ponieważ to on w decydującej mierze odpowiada za to jakie doświadczenia i rezultaty pojawiają się w naszym życiu.

Na czym najczęściej skupia się umysł człowieka?

Gdy zaspokojone są jego najbardziej podstawowe potrzeby związane z przetrwaniem ciała, człowiek oczekuje wtedy zaspokojenia potrzeby miłości uznania i akceptacji.

Od najwcześniejszych lat naszego dziedziństwa zależało nam na tym by być przez innych, kochanym i podziwianym. Chcieliśmy miłości akecptacji i uwagi osób z których zdaniem i opinią musieliśmy sę liczyć: rodziców nauczycieli, kolegów z grupy. To właśnie dzięki zaspokojeniu tych potrzeb mogliśmy czuć się wartościowi i rozwijać dzięki temu nasze uzdolnienia.

Każdy z Nas dorastał w trochę innych warunkach oraz posiadał trochę inne wrodzone predyspozycje i uzdolnienia, dlatego próbowaliśmy osiągnąć tą uwagę i akeptację na wiele różnych sposóbów. Próbując je uzyskać rozwijaliśmy określone postawy i sposoby myślenia, które miały nam w tym pomóc. W taki sposób tworzyły się pierwsze archetypowe sposoby postrzegania świata.

W poprzedniej części z tej serii, opisałem 9 takich modelowych sposobów reagowania na życie i sporo związanych z nimi cieniami i blaskami

1 Perfekjonista

2 Altruista

3 Zdobywca

4 Artysta

5. Myśliciel

6 Strażnik wartości

7 Entuzjasta

8 Przywódca

9 Mediator

Zdefiniowało to nasze cele, potrzeby, lęki, sposób reakcji na strach, gniew, szczęście. W pewnym sensie to programowanie stworzyło z Nas te wersje Nas samych, jakimi chciało nas widzieć społeczeństo i nasi bliscy. Musieliśmy realizować wizję nas samych zgodną z tym czego oczekiwali od nas rodzice, nauczyciele, koledzy. Kim jednak chcieliśmy by my sami?

Wersje te wcale nie muszą być jednak zgodne z tym co czuliśmy i czujemy wewnętrznie my sami.

Wielu z Nas całkiem bezwiednie mogło przyswajać postawy i wzorce, kompletnie niezgodne z własną naturą i wewnętrznymi uzdolnieniami. Trochę tak jakby osobowości o typie delfinów próbowały uczyć się walki wręcz, albo biegania po suchym lądzie, bo tego oczekiwał od nich opiekun, który sam delfinem nie był i nic o nich nie wiedział.(Bo był kangurem)

O czym będzie część druga? Poznaj swoją naturę i wrodzone predyspozycje

Każdy z Nas posiada wrodzone predyspozycje i talenty w określonych dziedzinach życia. Wewnętrzne dary, które możemy rozwinąć lub zignorować

Właśnie w tych dziedzinach, możemy rozwinąć się najszybciej i najbardziej optymalnie. Jest duże prawdopodobieństwo, że w obrębie tych dziedzin do których mamy wewnętrzne predyspozycje, będziemy mieli do zrealizowania także, nasz główny życiowy cel.

Jeśli chcemy żyć pełnią życia i chemy odczuwać poczucie sensu w tym co robimy, powinniśmy te wrodzone predyspozycje odkryć i rozwijać.

W jaki sposób możemy je odkryć? W jaki sposób rozpoznać to kim jesteśmy i po co tu jesteśmy?

Na to samo pytanie, odpowiedzi poszukiwało w przeszłości wiele zaawansowanych kultur o rozwiniętym poziomie samoświadomości. Maksyma poznaj samego siebie widniała już na frontonie świątyni Appolina w Delfach, gdzie starożytne wieszczki próbowały odgadnąć los i przeznaczcenie pojawiających się tam pielgrzymów, zgłodniałych wiedzy o swoim wnętrzu i potencjale.Od wielu tysięcy lat poszukiwano tych odpowiedzi także na dalekim Wschodzie w Indiach, Chinach, Tybecie, Bengalu.

W drugiej części z serii „Czego i jak się uczyć, by było to dla nas przyjemne i korzystne”, wybiorę kilka najciekawszyh moim zdaniem systemów poznawczych i pokażę jak na ich podstawie odkryć swoją prawdziwą wewnętrzną naturę i uzdolnienia. Dzięki niej będzie łatwiej ustalić nasze wewnętrzne predyspozycje do określonych dziedzin życia.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial