Jak wygląda biznes nowej ery? Zysk bez utraty wolności.

Fot @sesje zdjęciowe Margo & Lukas Lord

Jak powinien wyglądać biznes nowej ery na miarę XXI wieku? Dawny, korporacyjny model podejścia do biznesu, w większości przypadków bazował na mechanistycznym podejściu do człowieka. Nie patrzono na to co jest dobre dla pracownika czy klienta i czego oni rzeczywiście potrzebują, ponieważ od ludzi, ważniejszy był sam zysk. Ten system napędzała siła rywalizacji i chęć dążenia do celu za wszelką cenę, nawet kosztem innych istot.

Ten stary model biznesowy stosował dużą siłę nacisku na ludzi i środowisko i eksponował swoją władzę w otoczeniu. Starał się maksymalnie kontrolować pracowników i usiłował poprzez różnego rodzaju manipulacje, wytwarzać w klientach sztuczne potrzeby.

W tym modelu biznesowym zarabiali tylko ci na samej górze, zwykli pracownicy dostawali tak naprawdę ochłapy, a klienci towary i usługi, których na dodatek wcale nawet nie potrzebowali. Mimo tego że ich nie potrzebowali i tak poświęcali większość swojego czasu, energii i relacje z rodziną i blikskimi, po to by zarobić pieniądze na zakup tego wszystkiego. Działo się tak ponieważ ludziom od dzieciństwa odbierano wiarę w siebie i w swój potencjał, a później nachalnie wciskano setki produktów i usług, które według producentów, miały zniwelować to sztucznie wytworzone poczucie bycia gorszym od innych

Tak działo się przez ostatnie kilkadziesiąt lat.

Teraz warunki są inne. Nie możemy już dłużej żyć z takim konsumpcyjnym spojrzeniem na życie, ponieważ ekostystem naszej planety dłużej już tego nie wytrzymuje. Przez ostatnie kilkadziesiąt lat czyli w dobie szybkiego przyrostu ludności i nowych technologii, kolejne osoby automatycznie dostosowywały się do tego starego sztucznie wykreowanego wzorca życia, polegającego na niepochamowanej konsumpcji, degradującej zarówno mentalność ludzi jak i środowisko naturalne planety.

Nadszedł jednak czas na zmiany. Nadeszła pora by człowiek dowiedział się jak wygląda prawdziwy biznes nowej ery, na miarę XXI wieku

Jak powinien wyglądać biznes nowej ery?

Wystarczy tylko odwrócić perspektywe że na pierwszym miejscu jest zysk a dopiero potem pracownicy i klienci. W nowych czasach dla każdego odpowiedzialnego społecznie i dojrzałego biznesu, na pierwszym miejscu są pracownicy i klienci, a dopiero później zysk, który jest naturalnym nastepstwem dobrego traktowania ludzi. I nie mówię tu wcale o PR, sztucznie kreowanym wizerunku społecznie odpowiedzialnych biznesów, choć tak naprawdę myślących jedynie o pieniądzach i władzy.

Gdy komuś autentycznie zależy na pracownikach i klientach, to pojawia się nie tylko zysk, ale i radość, że wspołpracownicy także dobrze zarabiają, oraz spokój umysłu, ponieważ klienci otrzymują produkty i usługi, których naprawdę potrzebują i z których naprawdę są zadowoleni.

W starym modelu biznesowym, nawet ci którzy zarabiali bardzo duże pieniądze, nie byli szczęśliwi i wolni. Ci ludzie wpadali w pułapkę braku czasu. Im więcej pieniędzy zarabiali, tym więcej musieli pracować, żeby utrzymać to co posiadali i docelowo zarobić jeszcze więcej. Kończyło się to w taki sposób, że Ci ludzie mieli co prawda pieniądze, ale nie mieli czasu nawet na to to żeby je wydawać. Wymieniali po prostu swój czas za pieniądze, ale nie budowali w ten sposób swojej wolności finansowej, wprost przeciwnie, oddalali się od niej. Co za pożytek z posiadania czegoś, czego nie możesz użyć?

Co należy więc zrobić by nie tylko zarabiać pieniądze ale i budować fundamenty swojej wolności finansowej? Co zrobić by mieć jednocześnie i pieniądze i czas na to by je wydawać? Innymi słowy jak zbudować coś, co będzie przynosić nam stałe dochody, niezależnie od tego czy będziemy poświęcać więcej czasu na dalszą pracę, czy nie. Gdzie możemy odnaleźć dobry przykład tego jak wygląda taki biznes nowej ery?

Biznesy dzięki którym możemy zarobić, ale nie tracimy przy tym naszej wolności

Dzisiaj w czasach internetu i szybkiego przepływu informacji, mamy możliwości do tego by pracować zdalnie właściwie z każdego miejsca na Ziemii. Posiadamy więc wolność co do doboru miejsca, w którym chcemy żyć i funkcjonować. Nadal wymieniamy jednak swój czas za pieniądze. Jeśli przestaniemy pracować by zaoszczędzić czas dla siebie i bliskich , to nie zarobimy pieniędzy na zaspokojenie nawet najbardziej podstawowych potrzeb.

By osiągnąć całkowitą wolność, musimy odnaleźć takie biznesy, które pozwolą nam czerpać korzyści finansowe, z raz ale za to bardzo dobrze wykonanej pracy. Nie każdy jest twórcą który może stworzyć jakieś świetne dzieła, za które ludzie będą chcieli płacić pieniądze, niezależnie od upływu czasu. Każdy z Nas rozwija jednak w róznym stopniu zdolności do nawiązywania relacji i budowania więzi z innymi ludźmi. Takie umiejętności są podstawą w biznesach rozwijających się w branżach tzw marketingu sieciowego.

Na jakiej zasadzie działa marketing sieciowy?

Marketing sieciowy zwany też MLM-em przypomina franszyzę i jest jej naturalnym następcą.

W uproszczeniu, zasada działania marketingu sieciowego polega na tym, że producent jakiegoś produktu lub usługi, zamiast poświęcać ogromne ilości pieniędzy na standardową promocję i reklamę, woli wypłacić te pieniądze osobom, które na własną rękę zajmują się dystrybucją i promocją jego produktów. W marketingu sieciowym produkty dystrybuowane są poza ogólną siecią sklepowo-handlową. Produkty te polecane są sobie nawzajem przez zwykłych ludzi

Przedsiębiorstwa zdają sobie sprawę, że najskuteczniejszy jest tzw. marketing szeptany, gdy ludzie sami polecają sobie produkty, które są dla nich wartościowe. Zarabia się w tym przypadku nie tylko na samych marżach produktowych, ale przede wszystkim na prowizjach wypłacanych przez producenta, za każdym razem, gdy zakupy u niego zrobi ktoś, kogo zarejestrowaliśmy w firmie, jako osobę promującą markę.

Dlaczego warto budowac Biznes MLM?

📌sam jesteś swoim szefem

📌nie musisz mieć wkładu własnego

📌nie musisz nikogo zatrudniać

📌nie musisz magazynować towaru

📌pracujesz ile chcesz, gdzie chcesz i kiedy chcesz

📌możesz zbudować swój docód pasywny, czyli zarabiać ciągle, z raz dobrze wykonanej pracy

Czym marketing sieciowy, różni się od zwykłego modelu biznesowego?

W normalnej pracy na etacie jeśli przepracujesz 2-3 lata, twoja sytuacja tak naprawdę się nie zmienia. Dostajesz tyle samo pieniędzy, robisz mniej więcej to samo. W pracy w marketingu sieciowym wraz z nakładem Twojej pracy, rośnie Twoja własna struktura rejestrowanych przez ciebie osób, którym pokazaleś kiedyś produkty. Za każdym razem gdy zarejestrowane przez Ciebie osoby kupią coś od firmy, Ty dostaniesz z tego tytułu prowizję .

Tylko za to że poleciłeś im kiedyś firmę i umożliwiłeś zamawianie produktów ze sporymi upustami dla zarejestrowanych dystrybutorów i promotorów marki. Ponadto osoby te po osiągnięciu pewnego poziomu aktywności w firmie, same mogą rejestrować inne osoby i zarabiać prowizję również dla siebie.

W firmie Forever Living Products, która działa w marketingu sieciowym w branży wellness i super-foods, zarabia się prowizję w wielkości minimum 25%, wartości zakupów, zrobionych w FLP, przez osoby, które zarejestrowaliśmy jako promotorów marki

W zamian za zarejestrowanie się nic nie płacimy i nic nie musimy zamawiać, nawet przez trzy lata, by zachować status promotora i dystrybutora produktów. Na start otrzymujemy możliwość zamawiania asortymentu firmy z 5% obniżką, która wzrasta do 30% w momencie gdy zamówimy produkty o łącznej wartości około 2000zł na przestrzeni dwóch miesięcy, lub zamówimy pakiet startowy za 1781zł, zawierający najpopularniejsze i najlepiej sprzedające się produkty firmy. Zniżka na produkty może wynieść maksymalnie 48%.

Jeśli chciałbyś postawić pierwsze kroki w kierunku stworzenia swojego źródła pasywnych dochodów, to skontaktuj się ze mną. Postaram się odpowiedzieć na wszystkie twoje pytania i doradzić Ci w jaki sposób mógłbyś zacząc swoją przygodę z marketingiem sieciowym. Mój numer to 574 970 704, adres e-mail to [email protected]

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial