Sigile – symbole do pracy z podświadomością.

Opublikowane przez admin w dniu

sigile

fot. @margo_lord

Sigile bazują na założeniu, że jesli pewne głęboko zakorzenione w podświadomości wierzenia i wzorce, mogą wywierać wpływ na działania człowieka, to można ten proces odwrócić także w drugą stronę. Możemy przesyłać do poswiadomości nowe wierzenia i wzorce poprzez wprowadzanie do nieświadomej części umysłu symboli, którym nadaliśmy wcześniej interesujące nas znaczenia.

Sigile są tak jakby graficznymi afirmacjami działającymi bezpośrednio na podświadomym, nieracjonalnym poziomie naszego umysłu. Sigile mają za zadanie wszczepić nasze pragnienia i polecenia bezpośrednio w podświadomy umysł, w taki sposób, aby nie zostało to zauważone i powstrzymane przez umysł racjonalny, logiczny. Dlaczego nasza logiczna, racjonalna część umysłu przeszkadza w osiągnięciu zakładanych przez nas rezultatów?.

Dzieje się tak z dwóch powodów:

  1. Żądzy i oczekiwania rezultatu

2. Ciągłego zaprzeczanie możliwości spełnienia się pragnienia, np bardzo chcę nawiązać z kimś relację romantyczną i stworzyć związek, ale jestem nieśmiały i nie potrafię rozmawiać i zdobywać sympatii ludzi, dlatego raczej mi się to nie uda.

Sigile działają, ponieważ pobudzają wolę człowieka do podświadomego działania z pominięciem racjonalnego umysłu, który mógłby posiadać takie wątpliwości.

Sigile – od czego zacząć ich tworzenie?

Początkowo powinniśmy sformułować jasną, klarowną intencje, ponieważ źle sprecyzowana myśl może spowodować nieoczekiwane bądź niepożądane rezultaty. Na kartce papieru zapisujemy treść naszego pragnienia. Należy pamiętać przy tym, aby nie zawierało ono wyrazów typu ,,chciałbym” lub rozpoczynających się od słowa ,,nie”, gdyż podświadomość nie rozróżnia tych słów. To musi być silne pełne mocy i pewności stwierdzenie.

Dla przykładu chcemy stworzyć sigil:

BĘDĘ PEWNY SIEBIE W KONTAKTACH Z LUDŹMI.

Aby zrobić z tego sigil powyższe zdanie musimy w pierwszej kolejności uprościć do zapisu fonetycznego.

BENDE PEWNY SIEBIE W KONTAKTAH Z LUDZMI.

Następnie wykreślamy z tego powtarzające się litery.

Zostanie nam BEND PWY SI KOTAH Z M LU

Teraz wykreślamy z tego litery które możemy wpisać w inne znaki alfabetyczne, np.

,,I” jest zawarta już w literze N” ,

P zawiera się w B,

L zawiera się w literze B,

M zawiera się w literze W jeśli ją odwrócimy

Z zawiera się w N jeśli ją odwrócimy

Zostaje nam więc BEND WY S KOTAH U

Z liter które pozostały tworzymy naszego sigila.

Akt rysowania, będący zarazem aktem stworzenia, Jest zapisaniem sigila do kory mózgowej jako bezpośredniego łącznika z celem, który chcemy osiągnąć. Sigile konstruuje się w taki sposób, by ich znak graficzny nie sugerował towarzyszącego im pragnienia. Załączam zdjęcie tego jak ja sam narysowałbym sigil z liter BEND WY S KOTAH U

Taki samodzielnie stworzony obraz należy „zasiać” w podświadomości. Można to zrobić poprzez wprowadzenie się w stan odmiennej świadomości,

Taki stan można osiągnąć wieloma różnymi sposobami, np. (podczas medytacji, twórczości artystycznej, oddychania holotropowego, po zażyciu psychodelików, po wyczerpaniu fizycznym, w stanie bardzo silnych emocji itp.)

Przykłady implementacji sigila do podświadomości

Medytuj do osiągnięcia zupełnej pustki w umyśle i będąc w stanie pustki, zwizualizuj sigila. lub popatrz na jego obrazek. Nie przesuwaj spojrzenia z sigila ani o kawałek – wzrok musi być stały. W pewnym momencie gdy obraz zacznie się już rozmywać, w końcu zaczyna łączyć się z procesem myśleniaa. Następnie sigil nalezy zniszczyć i o nim zapomnieć.

Doprowadź swój organizm do bardzo silnego zmęczenia fizycznego. W momencie gdy stwierdzisz że nie masz już więcej sił by ćwiczyć, wpatruj się intensywnie się w swój sigil aż do jego rozmycia, a później go zniszcz.

Wytwórz bardzo silną emocję i w momencie największego jej natężenia wpatrz się intensywnie w sigil. Wyobraź sobie np sytuację, która przywołałaby w tobie odczucie szczęścia, np. realizację jakiegoś długo oczekiwanego pragnienia. Gdy będziesz czuł już silne emocje zacznij wpatrywać się w swój sigil a póniej go zniszcz

Podane sposoby uaktywnienia sigila to tylko przykłady. Tutaj pomysłowość nie jest niczym ograniczona. Niezbędne jest tylko dwa warunki: wprowadzenie się w odmienny stan świadomości podczas przesyłania sigila do podświadomości oraz „wysłanie sigila w próżnię” (np, zniszczenie, spalenie, wysłanie pocztą) po jego przyswojeniu

Gdy sigil zostanie już naładowany mocą i wprowadzony do podświadomości należy o nim zapomnieć, Nie powinno się już wtedy myśleć o swoim życzeniu i nie oczekiwać skutku. Najlepiej wymazać ze swojej pamięci to, że cokolwiek robiliśmy w tym kierunku. Zwykle bywa to najtrudniejsza część całego procesu, ale to ona w dużej mierze decyduje o sukcesie. Świadomy umysł nie powinien wtrącać się w ten proces, jeśli chcemy osiągnąć oczekiwany rezultat.

Istnieje wiele sposobów „przetłumaczenia” tekstu na sigila poza tą opisaną wcześniej metodą. można na przykład zamienić litery na ich numeryczne odpowiedniki i z tych numerów narysować sigil. Można też stworzyć sigil dźwiękowy czyli ułożyć literki/sylaby w jakiś dający się wymówić, lecz nic nie oznaczający tekst BEND WY S KOTAH moglibyśmy np. zamienić w. BENDWY SUKOTAH

Sigilizacja jest metodą dającą duże pole do rozmaitych koncepcji pracy z podświadomością Sigilizować można nie tylko nasze życzenia i pragnienia, ale także negatywne rzeczy czy wspomnienia, których chcielibyśmy się z podświadomości.pozbyć.

Informacje, które zamieściłem w tym artykule są wystarczające by zacząć samodzielnie tworzyć sigile. Jeśli chciałbyś kiedyś spróbować, to życzę ci powodzenia w tej praktyce. Właściwie wykorzystywana naprawdę może odmienić twoje zycie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial