Stwórzmy razem Klub Osób Twórczych

Opublikowane przez admin w dniu

klub osób twórczych

W czasach Paradoksu, przez kilka miesięcy zajmowaliśmy się intensywnie pewnym projektem. Niestety nie zdążyliśmy go wprowadzić w życie, bo nie przedłużono nam umowy najmu lokalu, w którym działaliśmy. Pomysł przeleżał sobie przez prawie 3 lata i nikt o nim nie pamiętał.

Całkiem nie dawno, gdy porządkowałem stare dokumenty, natknąłem się na zapiski i mapy myśli, w których dopracowywaliśmy ten projekt. Przejrzałem to wszystko i się ucieszyłem ponieważ zrozumiałem, że po wprowadzeniu drobnych poprawek, dałoby się go zrealizować całkowicie wirtualnie przez internet. Co to za pomysł?

Chcieliśmy założyć Klub Osób Twórczych, w skrócie KOT lub KOTworczy, Do klubu miały należeć osoby, które mają jakieś zainteresowania i chciałyby dzielić się swoim czasem z innymi osobami należącymi do klubu. Głównym celem miało być wspólne realizowanie róznych interdyscyplinarnych projektów, łączących w sobie różne dziedziny wiedzy i sztuki np: stworzenie własnej internetowej gazety, nakręcenie filmu, napisanie ksiązki itp.

Klub Osób Twórczych miał mieć własny klubowy budżet z którego finansowanoby koszty realizacji naszych projektów i kupowanoby nagrody dla najbardziej udzielających się klubowiczów. działających w wewnętrznym Banku Wymiany Przysług. Ten bank to nieformalna grupa samopomocowa, opierająca się na bezpłatnej wymianie czasu, pomiędzy członkami grupy. Coś w stylu ,,Ja pomagam Tobie, a kiedyś ktoś inny z grupy pomoże w mi”

Chciałbym wskrzesić ten projekt i zaprosić do wzięcia w nim udziału, wszystkie osoby, które mają dostep do internetu, posiadają jakieś zainteresowania i chciałyby uczyć się nowych rzeczy, od innych należących do klubu osób. Im więcej się od siebie nauczymy, tym lepsze rzeczy będziemy razem tworzyć i tym piękniejszy świat uda nam się stworzyć.

Pomyślałem, że ten projekt jest idealny do wprowadzenia go w obecnych czasach covidowego zamieszania i zamykania ludzi w domach. Dzięki niemu moglibyśmy poczuć, że nie jesteśmy w tym wszystkim sami, bo nawiązujemy więzi i spędzamy czas z innymi równie twórczymi osobami, które też nie mogą usiedzieć na miejscu bo muszą coś kreatywnego robić. Mam nadzieję, że uda nam się zrealizować wspólnie kilka ciekawych projektów, przy których będziemy się dobrze bawić, ale i damy dzięki nim radę zasililić budżet naszego klubu

Jeśli chciałbyś dołączyć do KOT-a wyślij do mnie wiadomość na adres [email protected], a ja dodam Cię do wszystkich grup związanych z tym projektem

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial