Super żywność – czym jest i gdzie ją znaleźć?

Opublikowane przez admin w dniu

Gdzie znaleźć super żywność?

słowa klucze; super żywność, super-foods, czym jest super żywność, gdzie znaleźć super żywność

Żyjemy dzisiaj w takich czasach, że w krajach rozwiniętych, liczba osób chorujących na choroby cywilizacyjne jak cukrzyca, nadciśnienie, miażdżyca, czy osteoporoza nieustannie rośnie. Jest to skutek głównie spożywania niewłaściwej wysokoprzetworzonej diety, oraz siedzącego trybu życia.

By uniknąć ryzyka tych bolesnych przypadłości wystarczy wprowadzić kilka nawyków żywieniowych i regularnie ich przestrzegać. Jednym z takich nawyków jest wzbogacenie swojej diety o tzw super żywnośc i regularne jej spożywanie

Super-foods to żywnoć pochodzenia naturalnego, bogata w składniki odżywcze, których ilość i właściwości działają korzystnie na organizm człowieka. Super żywność jest bogata w substancje, antynowotworowe, przeciwutleniające, wzmacniające. Jej obecność w jadłospisie ma na celu uzupełnienie diety w składniki, których na co dzień w zwyczajnej diecie brakuje lub jest ich w niej bardzo mało.

Produkty określane mianem superfoods są przeróżne: są to owoce, warzywa, zioła (także w formie sproszkowanej), napoje, soki, suplementy na bazie naturalnych składników.

Jakie są kryteria uznawania produktów za super food?

Super żywność powinna zawierać przynajmniej jeden składnik, który ma szczególne właściwości, potwierdzone naukowo. Takich produktów jest naprawdę dużo i każdy z nich posiada wiele korzystnych dla organizmu właściwości. Z tego względu, najbardziej cenione są takie super-foods, które zawierają w sobie mnogość wielu składników odżywczych jak: witaminy, minerały, kwasy tłuszczowe z rodziny Omega 3, wysokiej jakości aminokwasy białkowe.

Produkty z grupy super-foods moją za zadanie wzbogacić nasz codzienny jadłospis o składniki, których nasze organizmy potrzebują najbardziej. Należy jednak pamiętać, że spożywanie super-foods nie przyniesie zbyt szybko zauważalnych korzyści, jeśli w naszej diecie dominuje wysoko przetworzona żywność. W takim przypadku spożywanie super-foods ograniczy jedynie szkody w organizmie wywoływane przez nie odpowiednią dietę.

Super-żywność działałała by w takim przypadku na zasadzie: dwa kroki do przodu, a wysokoprzetworzona dieta trzy kroki w tył. Choć z punktu widzenia organizmu i tak jest to korzyść, bo szkody wywołane spożywaniem wysoko przetworzonych produktów są po prostu dużo mniejsze.

Skąd pochodzi super żywność?

Superfoods pochodzą ze wszystkich stron świata. Lista tych produktów byłaby tak długa, że nie dałoby się tutaj wymienić ich wszystkich. Spora część tych produktów jest łatwo dostepna w sklapach czy na lokalnych bazarach Są to m.in czosnek, cebula, jarmóż, czarnuszka, quinoa.

Niektóre super-foods nie są jednak aż tak powszechne, przez co trudno jest je zdobyć. Z tego powodu cena takich produktów również jest odpowiednio wyższa. Najczęściej są to produkty, które zawierają w sobie ogrom składników odżywczych. Przykładem jest tutaj filetowany miąższ aloeasu, który zawiera w sobie ponad 75 substancji aktywnych! Używa sie go w sokach, kosmetykach, suplementach.

Patent na otrzymywanie i przetwarzanie takiego filetowanego miąższu aloesu, posiada tylko jedna firma na świecie i jest nią jeden z moich dostawców firma Forever Living Products

W moim szamańskim sklepie dostępne są tylko takie super-foods, które mają wybitnie wysoką jakość odżywczą, potwierdzoną badaniami naukowymi.Te substancje są tak aktywne i korzystne dla organizmu, że przy odpowiednim dawkowaniu produkty te wystarczają na wiele miesięcy użytkowania.

Zajrzyj do mojego sklepu i odszukaj to czego sam najbardziej potrzebujesz. Znajdziesz tam super żywność wzmacniającą, oczyszczającą, regenerującą, stymulującą pracę umysłu i wiele wiele innych.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial