Umysł – „budowa”, funkcje, zmiana oprogramowania

Opublikowane przez admin w dniu

programowanie podświadomości

W serii wcześniejszych 12 artykułów na tym blogu, opisywałem głównie, w jaki sposób odzyskiwać równowagę działając z poziomu ciała. Kolejne artykuły jakie będę opisywał na blogu będą skupiać się na odzyskiwaniu równowagi na poziomie umysłu, oraz rozpoznawaniu swojej natury i potencjału.

Umysł jest jednym z najbardziej niesamowitych narzędzi, jakie ma do dyspozycji człowiek. Myśli, które się w nim pojawiają, są jak szablony na podstawie których tworzone są indywidualne wersje rzeczywistości kazdego z Nas.

Codziennie produkuje on tysiące myśli, które są jak matryce, na podstawie których inteligentne prawa zarządzające wszechświatem, pobierają informację o tym, jakie doświadczenie człowiek chce dla siebie stworzyć.

Myśli tworzone są na podstawie zasobów informacji, które zarejestrowaliśmy kiedykolwiek naszym umysłem. I nie musza to być wcale informacje, zarejestrowane w obecnym życiu. W głębokiej nieświadomej części umysłu, znajdują się również wspomnienia z innych naszych wcieleń. Co jakiś czas one również przebijają się do świadomości, np. w snach, albo w sytuacjach zagrożenia, gdy musimy zrobić coś czego nigdy nie robiliśmy, a my intuicyjnie wiemy co robić. Przypominamy sobie o tym wszystkim wtedy, gdy jest nam to potrzebne.

Umysł jest jak oprogramowanie dla super komputera.

Umysł jest jak oprogramowanie sterujące, tworzone dla super szybkiego komputera. Każdy człowiek programuje swój umysł już od wczesnego dziecińśtwa

Robi to na podstawie tego co widzieliśmy, słyszeliśmy i doświadczaliśmy . Na podstawie wszystkich tych informacji, umysł każdego z nas, tworzy własny zasób opinii o tym kim jesteśmy i jak mamy działać w świecie. Wszystkie te informacje programują umysły do określonego patrzenia na siebie i świat w którym się znajdujemy. Programowanie, któremu poddawaliśmy się już od dzieciństwa, tworzyło w nas określone myśli, te zamieniały się w uczucia, a uczucia w działania, które kończyły się dla nas różnymi doświadczeniami i rezultatami.

Jeśli wprowadziliśmy kiedyś do umysłu błędne dane (uwierzyliśmy w ograniczające i nieprawdziwe opinie na temat rzeczywistości), a później ich nie zweryfikowaliśmy, to myśli, które pojawiały się w naszym umyśle, nie były tak naprawdę korzystne dla naszego rozwoju, a wręcz go ograniczały.

To tak jakbyś miał zaprogramować super szybki komputer, taki jak mają w NASA, albo lepszy i zainstalowałbyś na nim opragramowanie Windows 98, bo ktoś powiedziałby Ci, że tylko to możesz na nim zainstalować. Jeślibyś w to uwierzył, to pomimo ogromnego potencjału samej maszyny, zainstalowane oprogramowanie pozwoliłoby ci co najwyżej pograć w sapera. O wysyłaniu rakiet w kosmos, mógłbyś w takim przypadku raczej zapomnieć.

Nasze ciało jest taką super maszyną a umysł jest jak jej oprogramowanie sterujące. A my, czyli nieśmiertelna dusza, jest tą istotą, która z tej maszyny korzysta. Jeśli skupisz się jedynie na rozwoju i odzyskiwaniu równowagi ciała, pomijając umysł, to trochę tak jakbyś próbował wymieniać części swojego maszyny, w nadzieji, że usprawnisz jej pracę. Nie usprawnisz dopóki nie dopasujesz do jej potencjału, odpowiadającego jej możliwościom oprogramowania, czyli tego co myślisz o sobie samym, innych ludziach i świecie w którym zyjesz

Umysł – jego „budowa” i funkcje

Aby zrozumieć jak niesamowitym narzędziem jest umysł, musimy zrozumieć, że funkcjonuje on jednocześnie na trzech płaszczyznach: podświadomej świadomej i nadświadomej. Za nasze nawykowe, schematyczne, automatyczne działania bez koniecznego udziału świadomej części umysłu, odpowiada podświadomość. To ona zapewnia energię, do materializacji naszych myśli w rzeczywistości.

Ta część umysłu ma niesamowity potencjał i możliwości, ale może działać jedynie według takich zasad, które świadomy umysł uznał za prawdziwe i możliwe. Jeśli nie zostanie „zaprogramowana” właściwymi korzystnymi dla rozwoju informacjami, to będzie opierała się wszelkim pozytywnym zmianom i po prostu nie pozwoli im zaistnieć.

Jeśli chcemy żyć swoim własnym życiem, a nie reagować automatycznie w taki sposób, jak nauczyliśmy się kiedyś od innych, musimy po prostu przeprogramować naszą podświadomość.

Funkcje podświadomości

Podświadomość potrafi doskonale organizować i przetwarzać informacje. To ona kontroluje wszystkie przebiegające w naszym ciele procesy biologiczne. Potrafi przetwarzać w jednym momencie nawet do 20 tysięcy różnych zadań. Trawienie dostarczanie substancji odżywczych, oddychanie, bicie serca i wiele wiele innych. I to wszystko na raz. Pomyśl jak niesamowite byłoby umieć świadomie korzystac z jej super możliwości do manifestacji, tego czego najbardziej pragniemy w życiu. Niestety najczęściej dzieje się tak, że nie mamy świadomości tego, w co podświadomie wierzymy i czego oczekujemy, i to co pojawia się jako nasze doświadczenie, odzwierciedla jedynie nasze nieuzasadnione błędne obawy czy szkodliwe opinie

Podświadomośc działa jak filtr, przez który przechodzą wszystkie bodźce z otoczenia, w którym przebywamy. Te, które mogą być istotne dla umysłu świadomego są przepuszczane i stają się częścią procesu myślowego. Te które jej zdaniem, nie są w danym momencie ważne, podświadomość rejestruje bez udziału naszej świadomości.

Podświadomość uznaje za ważne i dopuszcza do świadomej części umysłu tylko takie informacje, które potwierdzają opinie i wierzenia, które kiedyś uznała za prawdę i wytyczne do działania. Wszystko inne pomija, dlatego nasza świadoma część umysłu najprawdopodobniej nawet ich nie zauważa, pomimo tego że się pojawiają i to nawet często

Przykładowo jeśli uwierzyliśmy w dzieciństwie, że świat jest niesprawiedliwy i groźny, to nawet jeśli później doświadczymy wielu przeczących temu doświadczeń , to prawdopodobnie nawet ich nie zauważaliśmy. Podświadomosć pozwoli zauważyć świadomości tylko to co jest zgodne z jej wierzeniami(oprogramowaniem)

Przykłady ograniczających programów podświadomości

Dobrym przykładem błędnego programu podświadomości jest wiara w to, że bogactwo jest bezpośrednio powiązane z chciwością, oszukiwaniem, walką. Jeśli ktoś w taki program kiedyś uwierzył i uznał go za prawdziwy wówczas jego podświadomość będzie mu utrudniać a nawet uniemożliwi mu poprawienie sytuacji finansowej. Dlaczego?

Większość z nas świadomie zazwyczaj chce kimś dobrym i wartościowym, Jeśli podświadomość utożsamia pieniądze ze złem, to będzie ona robić wszystko, byle tylko nie dopuścić do zdobycia pieniędzy.

W jaki sposób można nabyć tak szkodliwy wzorzec myślenia? Wystarczyło, że rodzice powtarzali w naszym dzieciństwie, że bogaci ludzie to snoby, którzy zarobili swoje pieniądze na wykorzystywaniu takich zwykłych niewinnych ludzi jak oni. Że „nachapali” się swoich pieniędzy czyimś kosztem, a nie własną pracą. Wystarczy, że wierzyli, że pracując uczciwie i robiąc to co co się kocha, nie da zarobić się wystarczająco pieniędzy by z tego godnie żyć.

Dzieci, słuchały tego co ich rodzice mówili i obserwowały ich zachowanie, które potwierdzało te myśli. Dostrzegały, że ich rodzice żyli w niedostatku i powiązały to z faktem że życie w niedostatku równoznaczne jest z byciem uczciwym i dobrym. W swoim dorosłym życiu dzieci takie, same podświadomie będą dążyły do życia w niedostatku, tylko dlatego, że będą chciały być dobre i uczciwe. Podświadome warunkowanie kształtuje nasze myślenie. Myślenie determinuje decyzje, decyzje działania, a działania determinują to kim się stajemy.

Inne powszechne negatywne programy myślowe: „nie zasługuję na to by mnie kochać”, „tylko ból i strach mogą pomóc mi się rozwinąć ”, „ludzie są źli i nieuczciwi”

Wystarczy, że któreś z rodziców albo nauczycieli przekazywali nam takie wzorce myślenia w dzieciństwie a nasza podświadomość, uznawała że są one czymś normalnym i powszechnym. Że taka jest właśnie prawda o świecie, w którym żyjemy. Takie programy wcale nie muszą być częścią naszego świadomego światopoglądu obecnie, czyli tego jak postrzegamy siebie i świat na co dzień.

Programy podświadomości działają na takiej zasadzie, jak programy działające w tle podczas pracy komputera. Mimo że nie widzimy że działają, one i tak pobierają energię i spowalniają pracę całego systemu. Jeśli takich aktywnych niewidocznych programów działa dużo, system nie ma energii do funkcjonowania nad tymi zadaniami, na których zależy świadomemu umysłowi

Umysł – jak zmieniać nieodpowiadające nam podświadome programy?

Świadomy umysł, tworzy wytyczne dla podświadomości, które ta wciela w życie z doskonałą skrupulatnością

Tylko z poziomu umysłu świadomego można weryfikować i unieważniać ograniczające błędne programy, znajdujące się w podświadomym umyśle. To właśnie te ograniczające podświadome schematy postępowania, powodują straty naszej energii życiowej, choroby, szkodliwe nawyki, uzależnienia.

Warto poznać najczęściej występujące błędne schematy postępowania wyuczone w dzieciństwie i świadomie dążyć do zastąpienia ich bardziej korzystnymi dla naszego rozwoju odpowiednikami. To właśnie zmiana naszych nawyków myślowych prowadzi do realnej zmiany tego jak odbieramy rzeczywistość, w której żyjemy

Możemy wyróżnić cztery główne elementy konieczne do zmiany każdego schematu myślowego. Wszystkie z nich są niezbędne, do przeprogramowania własnego umysłu.

Pierwszym elementem zmiany jest świadomość. Nie można czegośzmienić, jeśli się o tym nie wie.

Drugim elementem zmiany jest zrozumienie. Rozumiejąc, skąd bierze się dany schemat myślenia, będziemy mogli dostrzec, że jego źródło jest poza nami.

Trzecim elementem zmiany jest oddzielenie. Gdy uświadomimy sobie, że dany sposób myślenia nie jest tożsamy z nami możemy go od siebie oddzielić i zdecydować, czy chcemy go zatrzymać, czy odrzucić.

Czwartym elementem zmiany jest przeprogramowanie, czyli zastąpienie wzorca mniej korzystnego, wzorcem bardziej korzystnym dla naszego rozwoju.

Przykładowo wzorzec myślenia bogactwo=bycie złym, możemy zastąpić wzorcem bogactwo=bycie sobą w 100% . Jeśli jesteś dobry to bogactwo pogłębi twoją dobroć. Jeśli jesteś niedojrzały i nieodpowiedzialny, to pod wpływem bogactwa właśnie te cechy, staną się o wiele bardziej zauważalne

Umysł nadświadomy – intuicja i inspiracja do zauważania i zmiany szkodliwego oprogramowania podświadomości

Trzecią i najbardziej rozwiniętą ewolucyjnie częścią umysłu jest tzw. umysł nadświadomy

To nasze tzw WYŻSZE JA/Intuicja/sumienie/dusza, które pomaga w dostępie do wiedzy wewnętrznej intuicyjnej.

Nadświadomość to sfera świadomości, leżąca ponad rozumową, logiczną i racjonalną świadomością. To część naszej osobowości i świadomości, która jest wolna od lęku o siebie. Nie dotykają jej nisko-wibracyjne emocje i energie jak lęki, obawy, smutek, zniecierpliwienie, pożądanie. Ona po prostu cieszy się z tego że jest i z tego co jest.

Postrzeganie rzeczywistości z jej poziomu skutkuje pojawieniem się w naszym życiu pokoju, harmonii, miłości i wolności od ograniczeń ego. Umysł nadświadomy posiada wgląd w podstawy decyzji podejmowanych przez świadomość . Posiada zdolność poznawania przyczyn, dlaczego nasza świadomość postąpiła w określony sposób. Nadświadomość pomaga uzyskać naszej świadomości wgląd w schematy myślowe i światopoglądowe, znajdujące się w podświadomości.

To właśnie ona odpowiada za tzw. synchronizacje, czyli nieprawdopodobne zbiegi okoliczności, Przykładowo myśleliśmy intensywnie o jakimś problemie, a nagle wpadała nam do ręki książka i otwieraliśmy ją akurat na tej stronie, gdzie podano rozwiązanie naszego problemu. Albo znajdowaliśmy się nagle we właściwym miejscu i we właściwym czasie, by spotkać osobę, która w jakiś sposób odmieniała nasze życie.

W taki właśnie sposób działa nadświadomość

Podsumowując dopóki nie uleczymy naszej podświadomości z traum i niekorzystnych wzorców myślenia, dopóty nie będziemy mogli żyć w pełni, w taki sposób o jakim zawsze marzyliśmy. Tylko po przepracowaniu naszych wewnętrznych problemów będziemy mogli zrealizować w pełni, ten potencjał, z którym się urodziliśmy.

Pomóc w tym może nam właśnie nadświadomość, która zaczyna funkcjonować u człowieka w momencie, gdy jego pytania i myśli zaczynają skupiać się na poznaniu swojej natury i prawdziwego celu życiowego

Nadświadomość jest jak nauczyciel, który pojawia się dopiero wtedy, gdy uczeń staje się zainteresowany nauką. Nauczyciel, który na dodatek przyjmuje różne formy i kształty.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial