Odzyskanie równowagi – cel współczesnego szamana.

Opublikowane przez admin w dniu

zdrowe odżywianie, to klcuz do twojego potencjału

słowa klucze: szamanizm, zdrowe odżywianie, ciało, umysł, dusza, odzyskiwanie równowagi,

Gdy ktoś z kultury europejskiej, usłyszy słowo szaman, najczęściej wyobraża sobie jakiegoś dziwaka tańczącego wokół ogniska, mruczącego jakieś dziwne dźwięki. Jest to jednak tylko stereotypowe, karykaturalne ujęcie natury szamanizmu.

Szamanizm to praktyka mająca na celu wzmocnienie naszego własnego połączenia z naturą. To życie w zgodzie z rytmem przyrody, fazami księżyca, ruchem gwiazd, ale i w zgodzie z naszym własnym organizmem, który jest fraktalnym odbiciem wszechświata, zlokalizowanym w skali mikro.

Celem szamanizmu jest pogłębianie rozumienia naszej własnej wielowymiarowej natury i utrzymywanie równowagi na wszystkich płaszczyznach naszego istnienia: fizycznej, mentalnej i duchowej. Dla szamana ważne jest zrozumienie jak działają ciało umysł i dusza co potrafią i jaki jest prawdziwy cel i sens ich istnienia.

Wielu ludzi żyjących we współczesnej cywilizacji z powodu nadmiernej ilości toksyn w środowisku i pożywieniu, oraz stylu życia w stresie, pośpiechu, braku czasu,lęku o przyszłość, coraz bardziej traci równowagę i świadomość swojego własnego ciała, umysłu i duszy.

Równowaga wszystkich tych płaszczyzn istnienia ulega ogromnym zaburzeniom i rozchwianiom.

Na tej stronie postaram się podzielić z Państwem, wiedzą na temat tego jak odzyskiwać i utrzymywać równowagę ciała, umysłu i ducha, działając zarówno z poziomu ciała(zrozumienie stanu organizmu i przywracanie równowagi, poprzez zdrowe odżywianie i suplementację), umysłu(rozpoznanie niekorzystnych schematycznych wzorców myślenia i działania i przeprogramowywanie ich na bardziej korzystne) oraz ducha (odzyskanie zdolności do odczuwania bliskiej łączności z wszelkim innym życiem, zrozumienie celu i natury swojej egzystencji).

Jak wielki wpływ na nasze życie, wywiera zdrowe odżywianie?

Z holistycznego punktu widzenia zdrowe odżywianie się, jest nie tylko dbaniem o ciało i dostarczaniem mu substancji odżywczych zapewniających wzrost i dalsze funkcjonowanie samego ciała. Sposób odżywianie wpływa także na stan umysłu i równowagę psychiczną człowieka.

Gdy nasze ciało jest zatrute, głodne, osłabione, przekarmione lub niedokarmione, jednym słowem wytrącone ze stanu równowagi, to równie mocno odbija się to na sprawności umysłu człowieka. Zmniejsza się moc jego koncentracji i stabilność emocjonalna. Odżywcze pożywienie zapewnia nam większą moc umysłu i większą zdolność do odczuwania i kontrolowania emocji, które są wywoływane przez hormony wydzielane przez ciało.

Jakie są konsekwencje niewłaściwego stylu odżywiania?

Niestety, jak podaje Główny Urząd Statystyczny, obecnie aż 70% zgonów w Polsce spowodowane jest chorobami układu krążenia i nowotworami, czyli chorobami, które są skutkami niewłaściwego stylu życia i odżywiania, powielanego przez lata. Na świecie jest podobnie, w USA wskaźnik zgonów spowodowanych schorzeniami związanymi z niewłaściwym odżywianiem wynosi 60%.

Efektem długotrwałego nieodpowiedniego żywienia na organizm, jest wiele chorób cywilizacyjnych m. in: miażdżyca, niedokrwienna choroba serca, nadciśnienie tętnicze, otyłość, cukrzyca typu II.

Wszystkim tym uciążliwym przypadłościom, łatwo można byłoby zapobiec. Wystarczyłaby odpowiednia wiedza o organizmie i o tym jak wpływa na niego pożywieniu, oraz wypracowane na podstawie tej wiedzy właściwe nawyki żywieniowe.

Kluczem do sukcesu podczas procesu odzyskiwania swojej równowagi wewnętrznej, jest jednoczesne działanie na poziomie ciała, umysłu i ducha, ponieważ wszystkie te aspekty naszego istnienia są ze sobą ściśle połączone. Na stronie UrbanShaman postaram się podzielić z Państwem wiedzą na temat tego jak przywracać do równowagi i balansować wszystkie te płaszczyzny naszego istnienia.

Na stronie dostępny będzie również sklep, z produktami i usługami, które pomogą w odzyskiwaniu równowagi wewnętrznej. Jestem partnerem amerykańskiej firmy Forever Living Products, który jest największym światowym liderem w branży wellnes i superfoods, więc mogę udostępnić gościom mojej strony, suplementy i niesamowicie odżywcze dla organizmu substancje, ze wszystkich stron świata.

W Polsce z powodu małej ilości dystrybutorów tej marki, produkty te ciężko znaleźć nawet w aptekach i renomowanych sklepach ze zdrową żywności i suplementami, więc myślę że sporo osób, które starają się zadbać o swoje zdrowie, ucieszy się z możliwości, którą oferuję w moim sklepie. To produkty z najwyższej światowej półki, których działanie i dobroczynny wpływ potwierdzono licznymi badaniami i certyfikatami jakości. Mój dostawca, poszukuje obecnie partnerów marki na terenie Polski i oferuje spore korzyści dla osób, które chciałyby podjąć współpracę. Jeśli chciałbyś skorzystać z takiej możliwości skontaktuj się ze mną

Od wielu lat bardzo interesuję się także starożytnymi systemami wiedzy pomagającymi w rozpoznawaniu i rozumieniu własnej natury i potencjału. W sklepie znajdą się również takie rzeczy, które mogą być pomocne w lepszym zrozumieniu samego siebie. czy planowaniu swoich działań i celów

Przykłady narzędzi rozwojowych, które znajdą się w sklepie

Starożytne narzędzia do planowania celów, które umieszczę w sklepie, to tzw narzędzia dywinacyjne, których skuteczność zależy od siły skupienia osoby przeprowadzającej proces dywinacyjny, na badanym zagadnieniu, w trakcie przeprowadzania procesu dywinacji. To wczucie się całym sobą w problem o którym chcemy się czegoś dowiedzieć, sformułowanie właściwych pytań i używanie np snów, kart, czy specyficznych archetypowych symboli, do otrzymania i interpretowania informacji płynących z innych zakresów funkcjonowania umysłu, niż ten na którym funkcjonujemy na co dzień. Innymi słowy jest to otworzenie się na odbieranie danych z podświadomości i nadświadomości, bez wtrącania w ten proces umysłu świadomego.

Na takiej zasadzie działają m.in I-ching, Tarot, runy, oneiromancja,

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial